Implantologia alternatywą dla protez

Implantologia alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie jest to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, ale także wykazują wiele innych atutów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc napisać parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie okresu leczenia – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się napojów wyskokowych, bardzo ciepłych potraw oraz palenia papierosów. Ważne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę oraz ból.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak istotne jest to, żeby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne informacje.