Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

Parki w miastach potrzebują wyjątkowej pielęgnacji – drzewa należy regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i kogo najlepiej wynająć do takich zadań? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zobacz nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – estetyka i bezpieczeństwo

Cięcia standardowe, montaż wiązań elastycznych, rozdrabnianie gałęzi – wszystkie te czynności pomagają przywrócić ogrodom miejskim wspaniały wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi konarami. Regularne kształtowanie koron młodych nasadzeń zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O starsze nasadzenia również trzeba się troszczyć – zainfekowane konary powinno się cyklicznie przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy korony drzewa utrudniają widoczność. Interwencja specjalistycznej firmy jest niezastąpiona również po silnych wiatrach, kiedy połamane drzewa zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

Pielęgnacja drzew – jak usunąć pozostałości po korzeniach

Polskie prawo ewoluuje. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja ogrodów nie należy do łatwych zajęć. Nierzadko wycinka drzew wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, ale jest on niezbędny również w celu usunięcia pozostałości po korzeniach. Wtedy warto poradzić się specjalistycznej firmy, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po ścięciu drzewa. Specjalne ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można później wykorzystać np. jako biopaliwo.