Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą przyjęcia komunijnego w ogrodzie? Nie wahaj się! Wejdź na https://bit.ly/3tioI3Q.

Impreza komunijna jest dla pociechy podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, ponieważ to najczęściej pierwsza faktycznie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że cała uwaga skupiona jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice pragną, żeby ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Wynająć salę na komunię czy zaplanować przyjęcie w domu?

Już przed etapem rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy poczęstują gości we własnym domu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie możliwe wówczas, jeżeli planujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkość. Obiady komunijne przeobraziły się w ostatnich dekadach w głośne eventy rodzinne, na które przyjeżdża czasem do stu gości, stąd też często organizowane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeżeli pragniemy zabukować najładniejszy lokal, warto wziąć się za poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie ogłoszony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym dużym problemem może być też zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, toteż warto wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu dań na komunię. Istotne jest również to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następujący później obiad dla zaproszonych. Obyczajem stały się również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się zjawiskowymi, estetycznymi pomieszczeniami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, wypada wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi grami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne kupią prezenty dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można uwzględnić, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, np. zabawkowych pistoletów czy kosztownej biżuterii.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]