Jakie projekty stworzy architekt?

Jakie projekty stworzy architekt?

Zajrzyj tutaj, aby skorzystać z pomocy architekta Kraków

Wzniesienie domu to na pewno najważniejsza rzecz w życiu każdego z nas. Należy więc starannie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze z pewnością projekt budynku. Mamy szansę co prawda nabyć stworzony już dokument, jednak by zyskać pewność, iż dom okaże się taki jak nam chodziło, warto skorzystać z porad architekta. Ze względu na to, że większość czytelników nie wie, czym rzeczywiście się para, należy powiedzieć o tym parę słów.

Rozmowa z architektem – o czym pamiętać?

To, czy projekt spełni nasze oczekiwania, zależy zwłaszcza od skutków spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy przemyśleć, czego spodziewamy się po budowanym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Należy też zaznajomić się z najistotniejszymi ustawami na temat budownictwa – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się stresować, ponieważ w przypadku problemów mamy prawo liczyć na jego poradę.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ten dokument zostanie wzięty pod uwagę przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do znalezienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do odbioru inwestycji. Zawartość obu projektów określają odpowiednie przepisy.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]