Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Wiele odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które produkowane są w trakcie wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.