Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Daleko posunięta próchnica, złamanie zęba, zapalenie miazgi, martwica bądź konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, iż z reguły w ich przypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Leczenie kanałowe – jak przebiega?

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, toteż podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo efektywnego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zęba materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym, ceramiką bądź metalem szlachetnym.

Wybierz dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Warto więc wybrać dobrego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia dentyście głębokie oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie są już konieczne.