Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty lokalu na chrzciny w Krakowie!

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, z tej przyczyny troszczą się o to, by wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, zwłaszcza gdy na imprezę zaprasza się sporą grupę krewnych i znajomych. W tym artykule znajdziesz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – możesz wybrać preferowany podarek dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po urodzeniu dziecka, czasem wręcz w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny przeistoczyły się w istotny dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, dlatego też są planowane na ogół 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na drobiazgowe rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór kościoła, w którym odbędzie się uroczystość, a także matki i ojca chrzestnych. Umawiając z parafią termin sakramentu polecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie wszystkich gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą jechać do nas z dalekich miast. W przesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest konieczne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się także zakomunikować, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina przeważnie kupuje zabawki, jednak rodzicom więcej radości sprawią praktyczne prezenty, jak np. ubranka, fotelik do auta czy wózek dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę dobierając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze dekadę temu chrzciny organizowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców malucha, więc nie wszyscy obecni podczas ceremonii w kościele mogli być zapraszani na uroczyste przyjęcie. Obecnie wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców jest już normą. Sprawdzając propozycje lokali, w których można urządzić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią pięknie udekorowane wnętrza, ale również współpracują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań korespondującą z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje umiejętną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament wyznaczony jest na okres letni, warto znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf czy rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą szaleć pośród zieleni. Znaczący jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, podobnie jak powrót biesiadników do domu albo wynajętego hotelu.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]