Mikropigmentacja skóry głowy – sposób na zakamuflowanie łysiny

Mikropigmentacja skóry głowy – sposób na zakamuflowanie łysiny

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty tatuażu włosów!

Łysienie jest rezultatem szeregu czynników i może dotyczyć rozmaitych sfer ciała. Niemniej jednak kiedy wypadanie włosów dotyka głowy, a więc miejsca które stale jest na widoku i które trudno schować przed wzrokiem osób trzecich, może to źle wpłynąć na samopoczucie i spowodować niską samoocenę.

Dlaczego łysiejemy?Popularne przyczyny łysienia

Włosy tracimy systematycznie. Dziennie wypada ich na ogół około 100 sztuk i jest to ilość, do której zazwyczaj nie przywiązujemy większej wagi. Sporo faktorów może jednakże dostrzegalnie zintensyfikować proces utraty włosów. Łysieniemoże mieć przyczyny medyczne, jak np. łysienie plackowate bądź androgenowe, jakkolwiek równie poważny wpływ na jego wzmożenie mają nasze własne przyzwyczajenia. Utrata włosów bywa następstwem niezdrowego odżywiania się, nieprawidłowo lub za często przeprowadzanego farbowania bądź rozjaśniania włosów oraz niepoprawna ich pielęgnacja. Znaczący wpływ na nasze włosy ma również stres, jaki odczuwamy z różnych powodów. Stres prowadzi do utraty włosów na tle nerwowym, a w ekstremalnych sytuacjach prowadzi nawet do tego, iż osoba odruchowo sama skubie kępki włosów z brody albo głowy i ostatecznie trwale uszkadza ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy tuszuje ubytki we włosach

Leczenie rzadkich włosów, jak również ich odbudowa po kompletnym wyłysieniu są możliwe za sprawą ich transplantacji. Ten zabieg niestety niesie za sobą dość wysokie koszty i nie wszyscy pacjenci mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Lecz istnieje alternatywa – „tatuaż” włosów, który z upływem lat zyskuje coraz większą popularność. Mikropigmentacja medyczna maskuje efekty wypadania włosów przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy pigmentu, który imituje lekko odrośnięte włosy. W taki sposób na całkowicie wyłysiałej głowie uzyskuje się efekt krótko zgolonej fryzury, a w przypadku przerzedzonych włosów – efekt gęstszej czupryny. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest właściwie niezauważalny i jest to możliwe do wyczucia dopiero po dotknięciu skóry. Wypada napomknąć, że mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje pojawienia się zdrowych włosów. Natomiast pigment wraz z regeneracją skóry z czasem traci intensywność i zazwyczaj po 12 miesiącach konieczne jest ponowne wykonanie zabiegu.

MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]