Naprawa lodówek – zostaw to profesjonaliście

Naprawa lodówek – zostaw to profesjonaliście

Najpopularniejsze awarie lodówek to przede wszystkim za małe chłodzenie, dokuczliwy hałas oraz brak szczelności. Co istotne, tego rodzaju usterki niekiedy wynikają po prostu z nieodpowiedniego położenia – wówczas wystarczy jedynie przestawić urządzenie. Jeśli jednak źródło usterki jest gdzie indziej, konieczna będzie wizyta w warsztacie. Ile za to zapłacimy? W jakich przypadkach naprawa lodówek jest trafionym pomysłem, a kiedy należy nabyć nowy sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Szczególnie podatnymi na usterki częściami lodówek są motor oraz sprężarka. Często ich źródłem jest nieprawidłowe używanie sprzętu. Do lodówki nie należy wszak wkładać produktów ciepłych, a korzystając z niej powinniśmy pamiętać o tym, aby domknąć drzwiczki. Jeżeli chodzi o urządzenia dla sklepów, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt mała moc silnika wpływa także na pracę zamrażalnika. Pamiętajmy, iż w razie stwierdzenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. Znacznie słuszniej zrobimy powierzając to serwisantów, zyskując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od typu awarii. Inną stawkę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny naprawy mogą okazać się większe. Zazwyczaj jednak cena serwisu najczęstszych usterek jest bardziej opłacalna niż nabycie nowego sprzętu.