Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Aby skorzystać z wiedzy profesjonalistów biura rachunkowego Katowice, zajrzyj tu.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mniejsze podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie przygotowani na to, by starannie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że następstwem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się tylko cennikiem porad – dziwnie niskie ceny usług zwykle oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści uzyskali właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]