Profesjonalna opieka nad grobem

Profesjonalna opieka nad grobem

Sprzątanie grobów Kraków - więcej informacji o tej usłudze

Wygląd grobów zmarłych krewnych jest wyrazem naszej pamięci. Często jednak nie znajdujemy chwili, by się nimi zająć – nawet, jeśli pomniki położone są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Największe problemy stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich przypadkach na opiekę nad grobami z pewnością nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to na szczęście, że pomniki są skazane na to, by pozostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na opisywaną usługę decydują się nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym firm nietrudno spotkać również osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mają zdrowia. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często proponują również inne usługi, takie jak montaż siedzeń oraz doradztwo przy dopełnieniu najtrudniejszych formalności lub poprawienia napisów.

Ile wydamy na opiekę nad grobami?

Stawki, jakie będziemy musieli zapłacić osobom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są bardzo zróżnicowane. Zależą zwłaszcza od zakresu pomocy – jeśli decydujemy się na tylko jednorazowe sprzątanie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu PLN. Jeśli natomiast chcemy, by firma sprzątała grób regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem nawet czterystu zł rocznie. Pamiętajmy, że stawki uzależnione są także od gabarytów nagrobków, zaś najbardziej kosztowne okazuje się utrzymanie rodzinnych grobowców.

Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]