Projektowanie wnętrz – funkcjonalne i ergonomiczne mieszkania

projektowanie i wykończenia wnętrz Kraków, projekty wnętrz Kraków

To, jak prezentują się pomieszczenia, w których żyjemy, ma znaczne oddziaływanie na nasz nastrój. Należy więc zatroszczyć się o to, aby wnętrza naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich stylistyka odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Aranżacja wnętrz nie wydaje się trudne, jednakże najczęściej okazuje się, że aby wykonać ją idealnie, konieczne są konkretne umiejętności. Stawka jest znaczna – idzie przecież o codzienne dobre samopoczucie w domu, w którym spędzimy kilka a często nawet kilkadziesiąt najbliższych lat. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie specjaliście – projektantowi wnętrz.

Aranżacja wnętrz – kompleksowe projektowanie

Powierzając projektowanie wnętrz architektowi otrzymujemy opiekę specjalisty na wszystkich fazach aranżowania – od budowy nieruchomości, aż po wykończenie i ustawienie mebli. Opracowane przez niego projekty mieszkań będą ergonomiczne oraz w pełni funkcjonalne. To ważne, ponieważ optymalne wykorzystanie danej przestrzeni wymaga dużej wiedzy, którą można zdobyć wyłącznie w trakcie studiów i wieloletniego wykonywania zawodu. W ramach jednego zlecenia przygotowywane są przeważnie trzy projekty wnętrz – koncepcyjny, wykonawczy i budowlany.

Nie tylko projekty mieszkań – inne usługi

Pomoc architekta wnętrz częstokroć nie kończy się tylko na wykonaniu projektów. Aby jego pomysły zostały zrealizowane, zazwyczaj nieodzowny jest też nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym zakupieniu produktów (bądź ich wskazaniu w sklepach) oraz nadzorze nad pracownikami remontującymi mieszkanie. Oprócz opracowania projektów mieszkań, architekt zapewnia też wsparcie przy wyborze nieruchomości, w kompetentny sposób analizując warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego domu lub mieszkania.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]