Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

W zakładach wytwarzających artykuły spożywcze, w kuchniach i gabinetach lekarskich lub salonach kosmetycznych nadzwyczaj istotne jest utrzymanie skrajnego porządku. To wymaga nie tylko wdrożenia rygorystycznych procedur oraz korzystania z preparatów odkażających, ale także właściwego sprzętu. Przybory oraz meble wykorzystywane w takich miejscach nie powinny pochłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna zapewniać natychmiastowe i gruntowne czyszczenie oraz sterylizowanie. W związku z tym wszędzie tam, gdzie priorytetem jest sterylność, zaleca się używać mebli ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej stosuje się w gastronomii?

Meble ze stali nierdzewnej są nader często stosowane w fabrykach przetwórstwa spożywczego, profesjonalnych kuchniach oraz piekarnictwie. W kuchniach lokali gastronomicznych bądź stołówek używa się między innymi blaty, stoły i regały do przechowywania produktów. Poza tym warto napomknąć o okapach i zmywakach, a także wszelkiego rodzaju stojakach, które mogą być zastosowane do wyrastania chleba. Optymalną eksploatację pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich użyciem można urządzić ergonomiczną kuchnię nawet na stosunkowo niedużej przestrzeni.

Meble ze stali nierdzewnej dla gabinetów kosmetycznych

Planując konstrukcję mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę potrzeby gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu wyjątkowo ważne są regały i stoły umożliwiające sterylne składowanie przyrządów oraz preparatów używanych w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania stawiane wobec wyposażenia używanego w gabinetach medycznych – pozwalają na utrzymanie jałowości otoczenia, są estetyczne i wytrzymałe.