Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Zamów 3D drukowanie.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, a także przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii FDM, DMLS, PolyJet, i SLS,SLA, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą FDM – wielobarwne materiały

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, a także możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

SLA – dokładne drukowanie 3D małych elementów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, bardzo cienkich elementów, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]