Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Dowiedz się, komu zlecić uszczelnianie okien PCV.

Na komfort lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie możliwe usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]