Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi metodami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się między innymi w razie potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy koron, uszkodzonych dziąseł, dużych ubytków zębów oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju narośli lub nowotworów. Jakie techniki bywają jednak wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy pacjentów po złamaniach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów lub narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, by stosował on tylko innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też nastrój w gabinecie i stosunek stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy między innymi w internecie lub wśród przyjaciół.