Wybierasz się na urlop? Znajdź opiekuna dla psa

Wybierasz się na urlop? Znajdź opiekuna dla psa

Podróże dalekobieżnym autobusem lub samolotem, wyjazdy służbowe czy pobyt w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia czworonogowi opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą zostać swojego pupila w domu krewnych lub przyjaciół. Jednak jest to kłopot, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy działają nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale też w mniejszych .

Opieka nad psami w hotelu

W hotelu dla zwierząt nasz pies ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno ucieszy fakt, że nad zwierzakiem całodobowo czuwa opiekunka dla psa, która dba nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając czułość i zabawę. Pies ma również do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres wywołany przez rozłąkę z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego ulubioną, codzienną karmę. Dzięki temu unikniemy stresu i problemów żołądkowych związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przyszykować czworonoga?

Karma nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunce dla psa. Czworonóg musi mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest zaszczepiony i odrobaczony. Konieczna jest też ochrona przed pchłami i kleszczami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kocyku lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.