Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do magazynowania dużych ilości gotowych środków. Wymienione wyżej właściwości powodują, iż zbiornik nierdzewny jest także doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w przeróżnych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie powstaje nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź zarazkami.