Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Szukasz filtru F7? Wejdź na marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Powiedzmy szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednym z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do biur oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w domach, urzędach czy biurach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, pyłki roślin bądź sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się ogromną odpornością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna obudowa, także wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia efektywną pracę w wymagających warunkach (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie należy spełnić wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak przykładowo na liniach produkcyjnych przemysłu elektronicznej.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46