Moda ślubna – aktualne trendy

Moda ślubna – aktualne trendy

Moda na rynku ślubnym nieustannie się zmienia i dostarcza młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym charakteryzują się popularne style boho, retro oraz vintage?

Moda ślubna – aktualne trendy

Styl boho to romantyzm i proste, naturalne kroje. Wśród pań dominują długie zwiewne suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także szeroka gama kolorów. Popularne są też stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne koronkowe, długie welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z ciasno upiętych koków, wybierając rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami lub wiankami.

Moda ślubna – gdzie znaleźć pomysły?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają zaszaleć i zrezygnować z ciemnego, klasycznego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się też brązowe dodatki wykonane ze skóry – buty, paski, szelki. Duże pole do popisu daje panom styl retro oraz vintage – mogą pokusić się o kapelusz czy kieszonkowy zegarek. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych inspiracji można szukać w branżowych stronach internetowych, magazynach, a także na blogach.