Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Wszystko o pięknych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że trudno odnaleźć się w natłoku informacji o ciekawych zabytkach oraz planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przybliżyć przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której prędko znajdą schroniska, pensjonaty i hotele, zabytki i galerie, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Co ciekawe, dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe czy piękno lokalnego folkloru.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku rosyjskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Szczególnie przydatna dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego