Separacje i rozwody – o roli kancelarii prawnej

Separacje i rozwody – o roli kancelarii prawnej

Prawo rodzinne jest jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, macierzyństwem i ojcostwem czy uregulowaniem kontaktów.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne etapy sprawy w sposób dla niego bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radcy prawnego

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej albo na Skype’ie. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższe miesiące. Kolejne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na jej ugodowe zakończenie. Podejście to wynika z faktu, iż większość konfliktów ma swoje źródło w silnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba obiektywna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę wyłącznie pod kątem prawniczym.