Antena DVB T – niezbędna do odbioru telewizji

Antena DVB T – niezbędna do odbioru telewizji

Kup antenę telewizyjną

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie był nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się też świetną wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zamontować. Trzeba wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]