Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli potrzebujesz sztylp skórzanych, koniecznie sprawdź horse-trade.pl

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się dużo niższą ceną. Są zatem polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]