Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Dobry stolik kawowy musi być funkcjonalny i komfortowy w użyciu. Należy też mieć na uwadze, iż stanowi on niebanalny element wystroju salonu. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku typów stolików. Który jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika wypada wziąć pod uwagę kilka czynników. W jakim stylu jest utrzymane wnętrze domu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki lub gazetę? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam dopasowanie stolika do indywidualnych potrzeb.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko dobrze wykorzystać niewielką powierzchnię salonu, ale też bez trudu utrzymać w nim porządek. Warto rozważyć również zakup stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, można zastanowić się nad zakupem stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i wspaniale się prezentują.

Popularnością cieszą się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele w formie plastra miodu można swobodnie łączyć z dowolną ilością elementów. Z kolei osobom, które często pijają kawę z gośćmi, zaleca się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik o kolistym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wyprodukowanym z palet. Nietuzinkowym pomysłem jest używanie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, to znaczy około 45-50 centymetrów. Jeśli chcemy postawić go z boku szezlonga, to dla pełnego komfortu użytkownika powinien sięgać do poziomu podłokietnika.