Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery zagościła już w świadomości przeciętnego Polaka i z rzadka jest umniejszana. Mieszkańca naszego kraju mają świadomość, że jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie. Jednak tak długo jak nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy musi samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne mieszkańcom metropolii

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się wysokiego stężenia PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób płuc podatni są najczęściej rezydenci większych aglomeracji miejskich lub terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie szkodliwego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. Wood’s, Meaco bądź Webber, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów. Co kluczowe, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one też inne pożyteczne funkcje.

Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w różnych rozmiarach, w związku z tym bez trudu kupimy sprzęt najlepsze do danej objętości pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, więc bez wysiłku daje się przenieść je między pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być przyczyną wielu chorób czy też reakcji alergicznych, jak również groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a przy tym gwarantuje spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia mają również sensory ostrzegające o obecności CO2. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.