Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Szukasz nowoczesnych okiennic? Sprawdź skyshutters.pl

Urządzając wnętrza, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na okna. W większości wypadków wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony i firany, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego produkowane są shuttersy

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji mieszkańców. Producenci wytwarzają je z PCV, płyt MDF, a także z listw drewnianych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek rewelacyjnie sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas na pewno przyjrzała się im na ekranie telewizora czy w kinie, ponieważ te okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA i w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie padającego światła: w gorące dni hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co powoduje, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niesłychanie elegancki wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość domu. Trzeba również uwydatnić, że shuttersy reguluje się bez wykorzystania sznurów, co rodzice małych dzieci czy posiadacze zwierzaków, które zerwać sterczące linki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]