Do czego służy lonża jeździecka?

Do czego służy lonża jeździecka?

Jeśli poszukujesz lonży jeździeckiej, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2YFy8n2

Lonża jeździecka to przyrząd bardzo często używany w czasie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie rekomenduje się je kupować?

Lonża dla konia – typy i jej przeznaczenie

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, trzymaniem wodzy, dosiadem, a także łapaniem strzemion. Koń prowadzony jest po zarysie koła, a lonża służy do kontrolowania reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten służy też akrobatom cyrkowym oraz woltyżerom do szlifowania umiejętności i asekuracji przeprowadzanych ewolucji. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Lonżę dla konia wykorzystuje się także podczas treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych koni oraz dostarczenia im adekwatnej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na produkty znanych marek

Obfity wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają profesjonalny sprzęt w dobrych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie od znanych producentów – jak np. Waldhausen, Imperial Riding czy Jumptec. Poszukujesz lonży w czerwonym, zielonymlub niebieskim kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade zapewnia szeroki asortyment produktów, które spełnią oczekiwania najbardziej kapryśnych dżokejów. W sklepie oferowane są produkty wykonane między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]