Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to kolejny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.