Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Sprawdź, gdzie zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają maszyny do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tak krążenie limfy. Istnieje multum wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też ogromnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domu, dzięki mobilnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, więc bez trudu można wziąć je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. miażdżyca i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]