Firanki czy rolety dzień noc, a może jedno i drugie?

Firanki czy rolety dzień noc, a może jedno i drugie?

Kiedy urządzamy wnętrza stajemy przed decyzją: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy istnieją sytuacje, gdy te komponenty – rolety dzień noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie zaznajomiliśmy się z inspiracjami wnętrzarskimi i teraz postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych związanych z urządzaniem wnętrz zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – dzień i noc lub klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: salonie, kobiecej sypialni czy dziecięcym pokoju, oprócz rolety masz możliwość również w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firanka może być w intensywniejszej barwie. Ożywi to wnętrze i będzie stanowić dopełnienie lub kontrast do umieszczonych tam mebli, dywanu, poduszek i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie połączenie jest możliwe?

W czasie naszych poszukiwań odkryliśmy również wiele sugestii zgrania rolety dzień noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. brązie, szarości, bieli, beżu). Inny pomysł to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym motyw zasłony dobierz pasujący do estetyki pokoju (marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, modne kropki). Ostatnia sugestia opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz stonowana zasłona: beżowa, biała, szara. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny pomysł na aranżację pomieszczenia. Odważysz się wypróbować ten stylowy duet u siebie?