Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Sprawdź, gdzie nabyć bryczesy do jazdy konnej

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich warto sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych materiałów dających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje również uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które gwarantują komfort cieplny podczas jazdy. Ważne są również walory użytkowe – liczne kieszenie i elastyczne zakończenia nogawek.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]