Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Tu kupisz środki odkażające

Specjalistyczne środki do dezynfekcji pomagają zachować czystość różnych powierzchni. Jak działają i gdzie są używane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, a także dużo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki dezynfekujące – zastosowanie

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania blatów, podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]