Jak działają rolety podgumowane?

Jak działają rolety podgumowane?

W upalne miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i po powrocie raduj się nienagrzanym, chłodnym wnętrzem, stworzonym do odpoczynku. Taki model rolety w pełni nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których wnętrzach spiszą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Zalety rolet podgumowanych

Największym atutem rolety podgumowanej jest to, że powoduje ona stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie ogrzewa. Szczególnie latem utrzymanie w pomieszczeniach przyjemnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie masz klimatyzatora, to wybierz ten typ rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również do silnie nasłonecznionych pokoi. Nic nie przeszkadza, żeby były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli poszukujesz przesłony do słonecznego bądź silnie oszklonego wnętrza, to ten typ spisze się doskonale. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak salon, gabinet czy sypialna, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub wybierz barwę w zupełnie kontrastującą z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wiele zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich wykorzystanie.