Jak zamontować rolety ścienne wewnętrzne?

Jak zamontować rolety ścienne wewnętrzne?

Marzysz o roletach w Twoich wnętrzach, ale nie wydaje się to możliwe, bo nie da się ich umocować na oknie? Nie trać nadziei. Dla ludzi takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie bądź suficie. Czy warto postawić na taki model rolety? Gdzie rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wyprodukowany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza pewną ilość promieni słonecznych do wnętrza, ale osłania przed przesadnym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną tych rolet jest łatwa instalacja na suficie lub ścianie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wywiercenia 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Kolejną, ważną różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą ochronę przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, dlatego zaleca się montować je w pokojach, do których powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień noc. Tutaj stopień przepuszczania promieni słonecznych jest zależny od zwartości splotu materiału oraz gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny wygląd, dzięki strukturze z poprzecznych pasków, sprawia, że pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień noc produkuje się w wersji okiennej i ściennej. Zależnie od potrzeb czy rodzaju okna można wybrać którąś z tych rolet. Roletyścienne dzień noc rekomendujemy zwłaszcza do niestandardowych ram okiennych, z kilkoma kwaterami.