Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany kapsułki Nespresso zamienniki.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych sympatyków. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten typ kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Venezia, Firenze oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy palonego drewna. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Vanilla i Chocolate.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają na ogół 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla klientów, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]