Korkowa tablica – nie tylko dla szkół i przedszkoli

Korkowa tablica – nie tylko dla szkół i przedszkoli

Tablica korkowa – zdaje się zupełnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i urzędach.

Jak zazwyczaj korzystamy z tablic korkowych?

Z reguły napotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o planowanych wydarzeniach (wizytach gości, studniówkach, konkursach lub olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto użyć tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, bowiem w potopie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Trzeba jednakże pamiętać, by tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – sprawdzi się w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej zastosowań najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak chcemy wykorzystać tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach aluminiowych, drewnianych bądź z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w wielu kolorach (niebieski, jasny i ciemny fiolet, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, srebrne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można użyć tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w zawodach, pocztówki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, żeby zaznaczać kolorowymi pinezkami zwiedzone już miasta lub kraje.