Lampa solna – delikatne i kojące światło

Lampa solna – delikatne i kojące światło

Jeśli potrzebujesz lampy solnej, kliknij tu.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a czasem nabywamy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są dostępne w trzech kolorach

Lampy solne są estetyczne i łatwo dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, ponieważ są sprzedawane w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył soli o takich samych kształtach i siatce krystalizacji. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne kształty, m.in. kuli lub walca.

Lampy solne – z ich pomocą łatwiej się odstresujesz

Wiele ludzi sądzi, że lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają te lampy, jest przyjemne i uspokajające, zatem poleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność albo stres, bowiem dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na biżuterię i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]