Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy drewniane znajdziesz na http://tinyurl.com/ycx7nqz5

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]