Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Przeziębienie u niemowlaka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest całkiem dużo. Najpopularniejszy z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej złożone modele to aspiratory zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Opisywany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Można go nabyć w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).