Modne i nowoczesne rolety okienne

Modne i nowoczesne rolety okienne

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe wspominane są w każdym sezonie wśród trendów na modnie i nowocześnie zaaranżowane wnętrza. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym wnętrzu?

Kolorowe rolety okienne – dobierz je do wystroju pokoju?

Dobry producent może zaoferować kilka, a czasem kilkadziesiąt wersji kolorystycznych rozmaitych modeli rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra można zakupić w bogatej palecie barw.
Dobierz odcień zbliżony do Twojego wnętrza albo postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to beże, czerń, biel i szarość. Szczególnie szara barwa jest efektowna i elegancka, a przy tym powiększa i pięknie rozświetla wnętrza.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według stosunku szerokość do wysokości. Firmy produkujące rolety oferują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Takie rolety pasują do ram okiennych o typowych rozmiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla klientów, którzy pragną założenia rolet, ale mają okna w nietradycyjnym rozmiarze, idealnym wyborem są rolety okienne robione na wymiar. Jeżeli zatem sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich ram okiennych, to innym rozwiązaniem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.