Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Zamów wiadro z mopem

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli idzie o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto też mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużej powierzchni – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć podłogi. Prawie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas czyszczenia podłóg. W czasie czyszczenia wielkich powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]