Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Sprawdź, gdzie zamówić maski do włosów.

Nasze włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich kondycję negatywnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr czy też ekstremalne temperatury. Równie szkodliwa jest koloryzacja, zasypianie z mokrą głową, stylizacja przy pomocy prostownicy lub suszarki lub użycie niewłaściwych kosmetyków. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego wykorzystać odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Maski do włosów a odżywki – różnice

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Fryzjerzy nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, powinno się je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najodpowiedniej używać ich nie częściej niż raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, żeby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak różnego rodzaju olejki, silikony, a także keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]