Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Podróż samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Najczęściej nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż ma opływową budowę. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć fachowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]