Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

kapsułki do ekspresu, kapsułki do kawy

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną idziemy zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to zwykle ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się często czy nabywając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć pasujące kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]