Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest niezwykle istotna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast w dużej mierze ma wpływ na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację dobrze przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Następny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najmniej przychylnych warunkach. Nie sposób zapomnieć również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale się prezentują, a bogactwo dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych domów. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

Na rynku dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane maszynowo oraz ręcznie. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie.