Pozbądź się zarazków z dłoni – żel do dezynfekcji rąk

Pozbądź się zarazków z dłoni – żel do dezynfekcji rąk

Jeśli potrzebujesz mydła antybakteryjnego, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na każdym cm2 skóry rąk może bytować aż pięć milionów komórek drobnoustrojów. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie i wirusy, które powodują bardzo poważne schorzenia. Z tego powodu higiena rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest stosowany

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Często używane jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu posiłków z jajek, mleka czy mięsa (głównie z drobiu), bo te produkty spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]