Skanery 3D dla edukacji, przemysłu i medycyny – poznaj najlepsze marki

Skanery 3D dla edukacji, przemysłu i medycyny – poznaj najlepsze marki

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz profesjonalny skaner 3D.

Oferta CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie dostępny jest sprzęt od wymienionych niżej producentów:
– RS SCAN – profesjonalne, ortopedyczne skanery 3D,
– Shining 3D – skanery FreeScan oraz EinScan,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników protetyków.

Shining 3D – skanery od autora szeregu patentów

Firma Shining 3D od ponad 10-ciu lat (od 2004 r.) dostarcza wysokiej klasy sprzęt do druku przestrzennego (skanery 3D, ale także drukarki 3D, materiały oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D wyróżnia się nowatorstwem, jest również autorem szeregu patentów – do końca 2015 r. sfinalizowali ich w sumie paręset (m.in. na wzory i oprogramowanie). Skanery 3D tej firmy są szeroko wykorzystywane w edukacji, budownictwie, motoryzacji i innych licznych branżach przemysłu. Urządzenia Shining 3D dążą do podniesienia jakości, podwyższenia efektywności i obniżenia nakładów na produkcję.

Skanery 3D DOF – charakterystyka kolekcji Freedom, Edge oraz Swing

Wyróżnia się DOF skanerów 3D firmy DOF:
– Swing – produkty z tej kolekcji wyróżniają się konstrukcją (przypominają literę L), dwiema kamerami, intuicyjną obsługą oraz znaczną skutecznością i szybkością pomiarów. W asortymencie sklepu CadXpert znajdują się także skanery 3D HD – użyte w nich kamery o wysokiej rozdzielczości umożliwiają skany w jakości HD.
– Freedom – kolekcja ta jest najprecyzyjniej działająca i najszybsza. Dzięki wykorzystaniu technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje mobilną jednostkę optyczną, skan jest niezwykle dokładny. Szybka praca, łatwa i komfortowa obsługa, stabilny pomiar danych to pozostałe plusy urządzeń z linii Freedom.
– Edge – to linia produktów charakteryzujących się dokładnością i szybkością. Aż 6 technik skanowania do wyboru umożliwia jeszcze precyzyjniejsze dostosowanie potencjału sprzętu do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D należące do tej linii gwarantują dużą precyzję skanów, a przy tym są łatwe w obsłudze oraz wydajne. Umożliwiają skanowanie także powierzchni o trudnym dostępie (jak przykładowo wycisku dentystycznego), w związku z tym są używane w dentystyce i ortodoncji.

Skanery 3D marki RS SCAN dla producentów obuwia i ortopedów

Ostatnia kategoria skanerów 3D w ofercie sklepu CadXpert to ortopedyczny skaner 3D Tiger – urządzenie firmy RS Scan. Czym cechuje się ten produkt? Rewelacyjną szybkością pracy – skanowanie trwa od 5 do 15 sekund. Użycie aż dziewięciu kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej gwarantuje idealne odwzorowanie przedmiotów oraz dokładność. Urządzenie Tiger jest stworzone zwłaszcza do ortopedów, rehabilitantów i producentów obuwia. Jego precyzja w działaniu jest wykorzystywana do skanowania butów, stóp czy wkładek.

Skanery 3D nie są już dzisiaj dużym wydatkiem

Druk 3D i skan 3D wciąż się rozwijają, za zmianami idzie zaś zastosowanie coraz to nowszych technologii oraz tworzyw. To sprawia, że skanery 3D i ich koszt stopniowo obniżają się. Niegdyś były to urządzenia, które posiadały wyłącznie największe korporacje, dziś dobrej jakości skaner 3D to koszt, na który stać nawet drobna firma. W ofercie CadXpert podstawowe modele skanerów 3D są już od 7 tys. złotych (np. model Shining3D Einscan SE). To niewielkich rozmiarów urządzenie o wadze niecałych 3 kg łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, precyzyjnie, a przy tym odwzorowuje wszystkie detale.

Skanery 3D – sklep stacjonarny bądź e-sklep?

Czy wygodniej zamówić wysokiej klasy skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy online? Za zakupami przez internet przemawia nielimitowany czas, by odpowiednio zastanowić się nad doborem skanera dopasowanego do potrzeb naszej firmy, jak również sposobność wykonania ich o każdej porze dnia i nocy. Atuty zakupów w sklepie stacjonarnym? Możliwość zobaczenia skanera na żywo oraz konsultacje ze rzeczoznawcami. Ale jedno z drugim da się połączyć – można wybrać online wstępnie jakiś skaner, a w następnej kolejności umówić się (przez formularz kontaktowy, mailowo czy telefonicznie) na wizytę w showroomie CadXpert, który znajduje się w Krakowie. Skaner 3D czy też inny sprzęt do druku przestrzennego to duża inwestycja, w związku z tym warto decydować na jego kupno w oparciu o fachowe wsparcie konsultantów CadXpert. Po zakupie CadXpert gwarantuje kompleksową obsługę posprzedażową, szkolenie użytkowników z obsługi urządzenia i pomoc techniczną.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]