Suchościeralne tablice magnetyczne – zalety i ich wykorzystanie

Suchościeralne tablice magnetyczne – zalety i ich wykorzystanie

Tablice szkolne łączymy przeważnie z kolorem zielonym i pyłem jaki powstawał, kiedy usiłowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze plusy?

Białe tablice magnetyczne są obecnie na co dzień używane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i procedury. Atutem takich tablic jest głównie to, że do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest niezwykle proste. Wystarczy regularnie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak jej użyć? Zawieś ją w kuchni, a gdy zauważysz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, płatki owsiane czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić sobotni wieczór na grze w wisielca, kalambury albo układając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.