Ubrania na motocykl – co warto kupić?

ubrania na motocykl

Od zarania motoryzacji wiadomo, iż jazda na motocyklu nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W razie ewentualnego wypadku prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i w pełni przyjmuje on na siebie siłę uderzenia. Dlatego tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w właściwą odzież opracowaną właśnie do tego rodzaju jazdy. Odzież motocyklowa nie tylko ogranicza możliwe obrażenia kierowcy, ale też ochrania go przed promieniami słonecznymi, wiatrem i deszczem, co zwiększa komfort jazdy.

Najważniejsza odzież na motocykl – co przede wszystkim należy mieć?

Wybierając Ubranie na motocykl w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w kask, bo zgodnie z prawem o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy poruszamy się powolutku na skuterze, czy pędzimy sportowym ścigaczem po autostradzie. Jest to także kluczowy element protekcji kierowcy jednośladu, ochraniający głowę przed uszkodzeniami, które mogą mieć ciężkie następstwa dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do zabezpieczenia pozostałych części ciała w czasie jazdy mamy wiele opcji. Pasjonat motocykli może skomponować swój strój sięgając po odpowiednią spodnie i kurtkę przeznaczone specjalnie do jazdy na motorze albo wybrać kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Nie ulega wątpliwości, skóra jest niesłychanie wytrzymałym na uszkodzenia materiałem, co nie znaczy, że ubrania na motor sporządzone z tekstyliów ochrania mniej – korzysta się w nich z materiałów o wysokiej wytrzymałości na wysoką temperaturę oraz ścieranie. Te elementy ubioru motocyklisty są uzupełnione o stosowne wzmocnienia (slidery) osłaniające kolana, łokcie oraz barki, które podczas wypadku są szczególnie narażone na otarcia.

Zbroje, buty i pozostałe dodatki

Innymi kluczowymi elementami odzieży motocyklowej są rękawice i buty. Rękawice w razie upadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co narażamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. Należy zatem kupić rękawice ze wzmocnionymi elementami zabezpieczającymi wewnętrzną część dłoni i kostki. Dobre buty na motor oprócz tego, że chronią drobne kości stopy, zapewniają też lepszą przyczepność, a przez to dokładniejszą kontrolę nad masywnym motocyklem.

W jakie inne dodatki do ubrań na motocykl powinno się zaopatrzyć? To naturalnie camelbagi, kominiarki, gogle jeśli używamy kask crossowy, a także kolejne slidery, zbroje czy też ochraniacze.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]